آزمون‌های تجسمی برای خودشناسی : بازیگر کمدی

مقدمه

آزمون‌های تجسمی، آزمون‌های هستند که در آنها فرد خود را در موقعیتی خاص تصور می‌کند و به سوال‌هایی که در موقعیت یاد شده موضوعیت پیدا می‌کنند، پاسخ می‌دهد. این پاسخها الزاماً درست یا غلط نیستند و تنها بازخوردی از حالات فرد هستند.

ابتدا خود را در موقعیتی که خواسته می‌شود تصور کنید. می‌توانید چشمان خود را ببندید و محیط اطرافتان را تصور کنید. افرادی را در نزدیکی خود ببینید، نوع پوششتان، ظواهر و هر آنچه که در آن لحظه لازم است را تصور کنید.

آزمون بازیگر کمدی

خندیدن به آدم‌ها دیگر چندان سخت نیست، اما خنداندن آنها فرق می‌کند. بعضی آدم‌ها نمی‌توانند برای خنداندن دیگری دست به هر کاری بزنند، اما کمتر کسی هست که راضی شود با مورد تمسخر قرار دادن خود، دیگران را به خنده بیاندازد. هنر بازیگران کمدی همین است که بدون آسیب رساندن به وقار خود، دیگران را می‌خندانند.

شوخ طبعی و بذله گویی از ویژگی‌های کمیابی است که در بین مردم، خواهان زیادی داردو با هم خندیدن، خاصیتی جادویی دارد که آدم‌ها را به یکدیگر نزدیک می‌کند و صمیمیت خاصی را میان آنها برقرار می‌سازد.

  1. تجسم کنید امروز را می‌خواهید برای اولین بار به عنوان یک کمدین بر روی صحنه بروید. خیلی دلتان می‌خواهد اجرای موفقیت‌آمیزی داشته باشید، اما کسی هست که شما نمی‌خواهید اجرایتان را ببیند. او کیست؟
  2. به نظر شما مهمترین عامل برای موفقیت یک بازیگر کمدی چیست؟
  3. هنگام اجرا دچار خطایی می‌شوید. آن خطا چیست و چگونه آن را جبران می‌کنید؟
  4. یکی از تماشاچیان بیش از دیگران می‌خندد، این طرفدار شما کیست؟

برای دریافت نتیجه آزمون، فرم زیر را تکمیل نمایید.

منبع: کتاب بازی‌هایی برای خودشناسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *