کتابچه الکترونیکی نقشه ذهنی

نقشه ذهنی

نقشه ذهنی به عنوان یک راه حل

در یکی از دوره‌هایی که اخیراً حضور داشتم، متوجه شدم بسیاری از دوستان، برای مطالعه موثر با مشکل مواجه هستند. به همین دلیل فایلی آموزشی آماده کردم و در اختیار آنها قرار دادم تا مطالعه‌شان را بهبود ببخشند.

توضیح اجمالی

نقشه ذهنی یکی از راهکارهای گرافیکی برای به خاطر سپاری مطالب است. با استفاده از این روش می‌توان رئوس مطالب یک سخنرانی را به همراه سیر منطقی آن به راحتی به خاطر سپرد. یا کسانی که پس از مطالعه کتاب‌ها در یادآوری مطالب مطالعه شده مشکل دارند، از این روش می‌توانند به خوبی استفاده کنند.

از لینک زیر فایل آموزشی مربوط به این روش را تهیه کنید و اگر به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، از طریق فرم تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

mindmap

 

در این فایل آموزشی اصول اصلی کشیدن نقشه ذهنی مطرح شده است که رعایت آن هم برای نقشه هایی که به صورت دستی کشیده می شوند و هم نقشه هایی که توسط نرم افزارها کشیده می شوند، لازم است.

نرم افزارهایی وجود دارند که با آنها می توان به کشیدن نقشه های ذهنی اقدام کرد. از بهترین این نرم افزارها می توان به IMindMap اشاره کرد. این نرم افزار به لحاظ گرافیکی زیباترین نقشه های ذهنی را به شما هدیه می دهد. برای خرید نسخه پایه این نرم افزار باید ۳۵۰ دلار بپردازید. البته می توانید با نصب آزمایشی ۳۰ روزه از امکانات این نرم افزار استفاده کنید.

نرم افزار دیگری که در این زمینه وجود دارد، XMind است. شرکت ارائه دهنده این نرم افزار، نسخه پایه آن را به طور رایگان در دسترس همگان قرار داده، که البته قابلیت های محدودی دارد. و برای خرید حرفه ای ترین نسخه آن ۹۹ دلار لازم است. البته همانطور که گفته شد، ظاهر گرافیکی این نرم افزار به کاربرپسندی IMindmap نیست.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *